Zpět na
postup

Ořechovka

Garant: Michal Gajdzica
(michal.gajdzica@o2.cz)
List lokality
 

3. Metropolitní plán - Rozvoj lokality

Metropolitní plán stanovuje, jak se bude každá z lokalit rozvíjet. V této části budete navrhovaný směr rozvoje lokality připomínkovat. Budoucí rozvoj lokality je v metropolitním plánu definován na několika místech.

Pro odpovězení otázek budete potřebovat (otevírejte do nových oken prohlížeče):

Přečtěte si vždy všechny otázky této skupiny a odpovězte na ty, ke kterým máte co říci.

Příklad připomínky 3a. si můžete prohlédnout zde
3a. Máte připomínky k popisu cílového charakteru lokality? Je v obecném popisu něco, s čím nesouhlasíte nebo vám v něm něco důležitého schází? Je srozumitelný? (hlavních komentářů: 1) Pro přidání komentáře se prosím přihlaste nebo registrujte

Obecná poznámka

Pavel Charvát:

Bydlím na hranici Ořechovky a Dejvic. Jako obyvatel Prahy 6 konstatuji následující:
- Priority plánu jsou auta a prostavěné miliardy bez ohledu na občany.
- Významnou část VPS může za veřejně prospěšné označit jen někdo, kdo v Praze 6 nikdy nebyl.
- Vedení Prahy tvrdošíjně věří, že další a další dopravní stavby vyřeší kritickou dopravní situaci Prahy vytvářenou další a další bytovou a komerční výstavbou v Praze.
- Plán vůbec nereflektuje zhoršující se životní prostředí, nepodporuje chodce a cyklisty, investice do MHD znehodnocuje paralelními investicemi do automobilové dopravy.
- Praha postrádá vizi.

15. 3. 2018, 07:10
Důležitost: Zásadní
Uživatel je obyvatel/zájemce/expert
Číslo komentáře: L-324-3a-0

Příklad připomínky 3b. si můžete prohlédnout zde
3b. Máte připomínky k popsanému potenciálu území? K obecným i individuálním regulativům? Máte připomínky ke stanovení indexu využití lokality? Tedy zejména k míře, o kterou se může v místě zvyšovat plocha zástavby? (hlavních komentářů: 2) Pro přidání komentáře se prosím přihlaste nebo registrujte

Jaký je opravdu index využití lokality

Pavel Charvát:

Vzhledem k předchozím připomínkám a hlavně k bodu 2b vidím obecný problém ve stanovení regulativů a indexů. Pokud výchozí stav obsahuje chyby, pak plán musí zákonitě obsahovat špatné údaje. Jaká je tedy skutečná cílová zastavěnost?
Druhá část mé poznámky se týká transformačního plochy 411/324/2145. Nemám nic proti bytové zástavbě plochy, pokud to bude bytová zástavba. Z plánu je ale nejasná regulace výstavby z hlediska zastavěné a nezastavěné plochy. Nikde není garantováno, že půjde o veřejně přístupnou plochu a ne o obezděné bydlení bez přístupu veřejnosti. A co asi v plánu samotném být nemůže, ale mělo by být předmětem veřejné diskuse (v zásadě obecný případ), jsou pravidla hry pro investora. Pracovní doba, doprava materiálu, hlukové a světelné zatížení, úklid znečištěných ulic, oprava poškozených ulic a chodníků a řada dalších detailů musí být jasně regulována. Jinak se stavba stane pro Ořechovku na několik let peklem. Zkušenosti s bouráním a se stavbou v místě bývalé telefonní ústředny jsou jednoznačně špatné.

10. 3. 2018, 09:36
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-3b-0

Nová zástavba - ale jaká?

Klára Winklerová:

V plánu jsou již nyní nedůsledně či chybně zanesené údaje, jak tedy může do budoucna fungovat? Jak se můžeme vyjádřit k míře možného zvýšení zástavby, když plán dostatečně nereguluje a nedefinuje, o jaký typ zástavby půjde?

23. 3. 2018, 09:46
Důležitost: Důležité
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-3b-1

Příklad připomínky 3c. si můžete prohlédnout zde
3c. Domníváte se, že je pomocí vlastností lokality a ploch území dostatečně přesně a podrobně popsáno? Doporučili byste pro lokalitu nebo její některé plochy zpracovat podrobnější regulaci? (hlavních komentářů: 2) Pro přidání komentáře se prosím přihlaste nebo registrujte

Vazba na okolí

Pavel Charvát:

Ořechovka potřebuje studii a určitě i regulaci dopravy včetně vazeb na okolní lokality. Nevím, jestli to patří sem. Nicméně z mých předchozích připomínek je jasné, kde vidím problém. Ořechovka není klidné zahradní město. Ořechovka trpí tranzitní dopravou včetně autobusů s negativními dopady na životní prostředí a bezpečí obyvatel. Týká se to hlavně ulic Pevnostní, Slunné, Na Ořechovce, Cukrovarnické a V Průhledu. Situace se stává neúnosnou a dosud přijatá opatření nestačí. Musí zahrnovat celou lokalitu. Nenavrhuji zákazy vjezdu, ale regulace dopravního zatížení omezením rychlosti, zpomalovacími pruhy, předností zprava a radary s vazbou na pokuty a rozšířením parkovacích zón se mi zdají jedinou realistickou obranou. Jako podklad by studie měla sloužit. To samozřejmě souvisí s celou koncepcí rozvoje Prahy a pražské dopravní infrastruktury, která mi zcela chybí a nebo jí neznám. Viz další připomínky.

10. 3. 2018, 09:48
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-3c-0

Senka Příhodová:

Souhlasím, současné množství tranzitní dopravy není slučitelné s definicí klidného zahradního města. Řešení dopravy včetně dopravy v klidu je zcela nekoncepční a nutně vyžaduje řešení.

29. 3. 2018, 16:57
Důležitost: Důležité
Uživatel je účastník
Uživatel je obyvatel/zájemce/expert
Číslo komentáře: L-324-3c-0-0
 
 

Chybí dětská hřiště v plánu

Pavel Charvát:

V ulici Buštěhradské nejsou v plánu zakresleny dětské hřiště a sportoviště mezi ulicí a Buštěhradskou dráhou proti domům čp.17-23.

16. 3. 2018, 23:10
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-3c-1

Zpět Pokračovat dále