Zpět na
postup

Ořechovka

Garant: Michal Gajdzica
(michal.gajdzica@o2.cz)
List lokality
 

4. Metropolitní plán - infrastruktury

Metropolitní plán obsahuje kromě hlavního výkresu i další výkresy. V této části se budete věnovat popisu infrastruktur v metropolitním plánu. Plán obsahuje čtyři infrastruktury. Je to:

Jednotlivé typy infrastruktur jsou na samostatných výkresech. Textový popis infrastruktur najdete v listu lokality v odstavcích 500, 600, 700 a 800.

Metropolitní plán vymezuje veřejně prospěšné stavby a opatření. Najdete je na výkrese:

Textový popis je v listu lokality odstavci 900.

Kromě příslušných výkresů si otevřete výkres Metropolitního plánu. (Mapa v lokalitě v pdf je zkreslená, sledujte hlavní výkres) Otevřete si list této lokality v samostatném okně. Přečtěte si jej a věnujte se i odůvodnění. Odkazy na příslušné články si dohledejte v textové části, kterou si také otevřete.

Přečtěte si vždy všechny otázky této skupiny a odpovězte na ty, ke kterým máte co říci. Nad příslušnou otázkou si otevřete i příslušný výkres.

výkres krajinné infrastruktury (ÚSES) zde Příklad připomínky 4a. si můžete prohlédnout zde
4a. Máte jakékoliv připomínky ke krajinné infrastruktuře? K vymezení prostorů, ochranných pásem a podobně? Pro přidání komentáře se prosím přihlaste nebo registrujte

výkres dopravní infrastruktury zde Příklad připomínky 4b. si můžete prohlédnout zde
4b. Máte jakékoliv připomínky k dopravní infrastruktuře? K vymezeným prostorám, kapacitám, typům komunikací a rozvoji různých druhů dopravy? (hlavních komentářů: 8) Pro přidání komentáře se prosím přihlaste nebo registrujte

Klidná zóna

Pavel Charvát:

Dopravní infrastruktura stávající i budoucí je dimenzovaná na dopravní obslužnost lokality. Odpovídá tomu síť ulic pro auta i vcelku dobrá (v našem případě velmi dobrá) dostupnost MHD. Jak už jsem ale uvedl v předchozích poznámkách, Ořechovka je tranzitní oblastí pro automobilovou dopravu a nerezidentní parkovací plochou. Situace v některých ulicích je neúnosná z hlediska hluku, zplodin i bezpečnosti. Žádná z VPS v okolí tuto situaci podle mne nezmění a proto je třeba přistoupit k regulaci. Moje návrhy jsem již popsal. Celá lokalita by měla být parkovací zónou pro rezidenty, ne jen vybrané ulice nebo části ulic. Celá lokalita by měly být zónou 30 km/h s předností zprava. Celá lokalita by měla být uzavřena pro autobusovou a nákladní dopravu kromě MHD a dopravní obsluhy. Dodržování pravidel by mělo být účinně vymáháno. V bodě 7 popisuji, jak by měla být tato restriktivní opatření kompenzována (zejména důraz na okamžitou výstavbu záchytných parkovišť v Praze i v satelitních městech a tlak na využívání hromadné dopravy). Tím by se mimo jiné zajistila i bezpečná průchodnost pro pěší a cyklisty.
V případě cyklistů (jsem cyklista) považuji za vyhazování obecních peněz cyklotrasy v podobě, jaké jsou ve Střešovické ulici. Tedy bílými šipkami vyznačené pruhy na hlavní komunikaci. Tyto trasy jsou podle mne velmi nebezpečné díky způsobu jízdy řady řidičů. Pro cyklisty považuji za ideální vytvořit z tělesa Buštěhradské dráhy, která snad povede tunelem, páteřní cyklotrasu. Pokud vím, chystá se propojení Holešovic někde u bývalých jatek se Štvanicí a Rohanským ostrovem lávkou a vytvoření zeleného koridoru mezi Prahami 7,8 a 9. Tím se nabízí ideální možnost vytvořit cyklo propojení západního, východního a severního okraje Prahy. Z Hvězdy a Šárky přes Hradčanskou, Letnou a Rohanský ostrov na stezku do Troji a na Kralupy a nebo přes Libeň podle Rokytky směrem na Kyje a Klánovice. S odbočkami do Stromovky, na Vítkov a další rekreační oblasti. Krásná představa.
K Buštěhradské dráze se vyjádřím v dalším bodě (VPS) i přímo k lokalitě.
Za důležitou součást dále považují i opravy komunikací, které v plánu nejsou a asi ani nemají být. Jsou ale jednoznačně součástí dopravní infrastruktury. Povrch řady ulic a chodníků je v dezolátním stavu díky opakovaným výkopům a velkému dopravnímu zatížení. Opravu naší Buštěhradské ulice požadujeme opakovaně a opakovaně marně. A je to celopražská bolest. Ve světle aktuálního stavu se některé veřejně prospěšné stavby jeví o to nesmyslnějšími.

12. 3. 2018, 07:25
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-0

Helena Hančilová:

Celá lokalita by měla být parkovací zónou pro rezidenty, ne jen vybrané ulice nebo části ulic.
Celá lokalita by měly být zónou 30 km/h s předností zprava. Celá lokalita by měla být uzavřena pro autobusovou a nákladní dopravu kromě MHD a dopravní obsluhy. Dodržování pravidel by mělo být účinně vymáháno.

22. 3. 2018, 22:08
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-0-0
 
 

Jan Šebík:

Souhlasím. Zejména bych chtěl upozornit, že dosud není vymáháno dodržování zákazu vjezdu nákladních automobilů, které MČ ani MP nechtějí aktivně řešit.

30. 3. 2018, 04:30
Důležitost: Zásadní
Uživatel je obyvatel/zájemce/expert
Číslo komentáře: L-324-4b-0-1
 
 

vít kobylka:

Souhlasím. Zejména s ohledem na účinné řešení neúměrné dopravní zátěže této rezidenční čtvrti. Cyklistická stezka z náspu stávajícího kolejiště by pak Prahu zařadila mezi ty evropské metropole, které dokáží nenásilně, efektivně i efektně přetvářet rezidua minulého století ve prospěch moderního urbanismu a pojetí města, jako místa pro život..

27. 4. 2018, 10:57
Důležitost: Důležité
Uživatel je účastník
Uživatel je obyvatel/zájemce/expert
Číslo komentáře: L-324-4b-0-2
 
 

Ořechovka doprava

Lukáš Buriánek:

Navržené propojení ulic Slunná x Pod Ořechovkou vnese další auta, hluk a smog do klidné zahrádkářské oblasti a stane se navíc dalším místem (i) nerezidentů k parkování aut, často i dlouhodobému. Pro ty, kteří např. odlétají do zahraničí na delší dobu, to je výhodnější, než platit za parking u letiště. Pro Magistrát to je zase jistě levnější, než řešit záchytná parkoviště. Spolu s plánovaným obchvatem Vítězného náměstí a předimenzovanou výstavbou za hranicí Ořechovky (Telehouse atd.) půjde o další zhoršení životního prostředí Ořechovky. Tato výstavba navíc přivede mnoho nových zaměstnanců, kteří budou chtít někde parkovat.
Tunelem by měla vést nejen Buštěhradská dráha, zmíněná níže, ale i uvedený obchvat Vítězného náměstí, i když se jistě jedná o drahou variantu. Zanedbané okolí Buštěhradské dráhy by mělo být využito jako dominanta Prahy 6 - ideální odpočinkový prostor včetně in line dráhy, cyklostezky např. po vzoru High-line (na západní straně Manhattanu v New Yorku, při ulici Gansevoort v okresu Meatpacking a západní 34. ulici.) atd.
Modré zóny by měly být zavedeny v celé oblasti Ořechovky.

13. 3. 2018, 12:43
Důležitost: Doplňující
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-1

Magdalena Hrdličková:

Naprosto souhlasím s tímto názorem. Navržené propojení ulic Slunné a Pod Ořechovkou je naprosto nevhodné a zbytečné, neboť by tím jen přibyla další komunikace, která by umožnila průjezd vozidel nerezidentů.

26. 3. 2018, 15:51
Důležitost: Doplňující
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-1-0
 
 

Miroslava Schreiberová:

Nesouhlasím se zavedením modrých zón v celé oblasti. Kde by parkovali lidé, kteří nás přijedou navštívit a nejsou rezidenti Prahy 6?

26. 4. 2018, 18:28
Důležitost: Důležité
Uživatel je obyvatel/zájemce/expert
Číslo komentáře: L-324-4b-1-1
 
 

Generel bezmotorové dopravy

Pavel Charvát:

Podle mne musí být Generel součástí Metropolitního plánu. Jinak plán cyklisty a chodce prakticky ignoruje. Protože Generel není členěn podle lokalit, nedá se podle lokalit připomínkovat. Svůj detailní komentář ke Generelu jsem proto vložil do "Libovolné další lokality ...." úplně na konci seznamu lokalit do bodu 4b-Dopravní infrastruktura.

Z hlediska Generelu mám pro lokalitu Ořechovka následující poznámky:
- případě realizace KES zachovat bezpečné propojení ze středu ulice Buštěhradská do ulice Kafkova pro pěší
- klíčovou příležitostí pro celou Prahu 6 je zahloubení Buštěhradské dráhy a využití jejího tělesa jako zeleného koridoru s cyklostezkou; k tomu je mimo jiné nutné udržet její liniovost, kterou vážně ohrožuje plánovaná výstavba v lokalitách Hradčanská, U Potoka, Veleslavín a na západním okraji Prahy 6
- pro smysluplné cyklostezky procházející Ořechovkou je nutné vzít na vědomí, že bez dalších opatření směrem k bezpečnosti cyklistů jsou pro ně nevhodné ulice Pevnostní, Slunná, Na Ořechovce a V Průhledu vzhledem k intenzitě automobilové dopravy. Pokud má cyklostezka vést těmito ulicemi, musí být cyklista bezpečně dodělen od aut. Velmi důležitý je proto viadukt mezi ulicemi Pevnostní a Gymnasijní, kde je potřeba bezpečnou variantu pro cyklisty vytvořit. Je to totiž jediné spojení Ořechovky a Dejvic bez dalších překážek (schody a pod.) Řešením ale není varianta cyklopruhů (viz ulice Střešovická).
- Protože cyklostezka po Buštěhradské dráze hned tak nebude, chybí jasně vedená stezka od Letné (Hradčanské) směrem na západ. Tady jsou dvě možné varianty, které částečně využívají současné značení (www.mapy.cz). Obě začínají na křižovatce Prašný most vjezdem do ulice Pod hradbami, kam se celkem snadno lze dostat od Hradčanské nebo z ulice Na valech. Cyklostezka v mapě značená není, ale na ulicích ano. Doporučuji opustit vedení cyklostezky po Milady Horákové. Dále by cyklotrasa mohla pokračovat ulicemi Dělostřeleckou, Klidnou, Pod Ořechovkou, na horním konci Proboštské překročit dráhu a pokračovat dál na západ směrem k Veleslavínu podle potoka. Druhá varianta se napojí na stávající cyklotrasu 201, která pokračuje do Veleslavína.
. pokud jde o severojižní propojení Ořechovky, chybí rozumné propojení s cyklotrasou A15 (BŘE-LE) na severovýchodním konci parku Maxe van der Stoela - křižovatka Milady Horákové a Střešovické

20. 3. 2018, 19:20
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-2

Záchytné parkoviště a tranzitní koridory

Klára Winklerová:

Lokalita Ořechovky se v posledních letech stala záchytným parkovištěm pro nerezidenty a mimopražské řidiče se dvěma tranzitními koridory, ulicemi V Průhledu a především Pevnostní, kde se ve všední dny běžně tvoří zácpy v obou směrech. Velká část řidičů ignoruje rychlostní limity a přecházet tuto ulici na kterémkoliv - z pouhých dvou - přechodů je mnohdy nebezpečné i pro dospělého, nemluvě o tom, že tuto ulici musí křížit i děti ze spodní části Střešovic na cestě do své spádové školy na Norbertově. S výjimkou zde umístěného, naprosto neefektivního radaru, nebylo dodržování rychlostních limitů v Pevnostní nikdy důsledně kontrolováno. Situace v této ulici silně kontrastuje se zbytkem Ořechovky, především ulicemi Na Ořechovce a Cukrovarnickou, kde jsou jednak přechody pro chodce na zpomalovacích pásech, jednak ke zklidnění přispělo i zavedení přednosti zprava, ačkoliv ani ta není všemi řidiči dodržována (čehož jsem jako rezident téměř denně svědkem) a už vůbec ne kontrolována.
V celá oblasti Ořechovky by měla být zavedena modrá zóna pro rezidenty, aby lokalita neplnila roli záchytného parkoviště. Příslušné orgány by měly účinně vymáhat dodržování dopravních předpisů. Jakékoliv usnadňování automobilové dopravy a každá nová stavba v její prospěch - v tomto případě plánované propojení Evropská - Svatovítská - přivede do lokality jen větší množství aut, které bude mít za následek další zhoršení životního prostředí a zahlcení již dnes přetížené křižovatky na Prašném mostě (zdejší vjezd do tunelu Blanka je pak ve vypjatých hodinách špičky pravidelně uzavírán). Je třeba podporovat rozvoj sítě cyklotras v Praze, v této lokalitě především zbudováním cyklostezky v zeleném pásu Buštěhradské dráhy, která povede z nádraží Dejvice do stanice Veleslavín tunelem.

23. 3. 2018, 10:42
Důležitost: Důležité
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-3

Rozšíření letiště VH

Pavel Charvát:

Druhá přistávací dráha letiště VH je posunutá o cca 2 km na jih proti stávající. To znamená, že i příletový koridor se posune někam nad linii Bohnice-Sedlec-Lysolaje-Nebušice. To jednoznačně znamená negativní dopady na prostředí v této oblasti ale také v celé severozápadní části Prahy 6 od Baby a Bubenče až po Dědinu.
V rozšíření letiště, se kterým nesouhlasím, vidím ještě jeden rizikový faktor. Jde o privátní investici. Při dravosti soukromých investorů je jasné, že letiště bude při schválení plánu rozšířeno daleko dříve, než se vylepší jeho dopravní obslužnost jakoukoliv stavbou navrhovanou v MPP. Dopady na intenzitu automobilové dopravy v celé Praze 6 si v takovém případě ani nelze představit.

25. 3. 2018, 18:52
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-4

Řešení dopravy včetně dopravy v klidu

Senka Příhodová:

Současné množství tranzitní dopravy není slučitelné s definicí klidného zahradního města. Řešení dopravy včetně dopravy v klidu je zcela nekoncepční a nutně vyžaduje řešení.
Parkování během pracovního týdne je problematické pro rezidenty v celé lokalitě. Dojíždějící Středočeši a další nerezidenti znepříjemňují již nyní každodenní život místních obyvatel. Tato situace je velmi nepříjemná a je nezbytně nutné ji urgentně řešit. Nejen Ořechovka, ale celá Praha 6, postrádá dostatečné množství odstavných parkovacích ploch s přímým napojením na MHD a na prodloužení metra trasy A na letiště. Zavedení modrých zón na části území Prahy 6 problém obtížného parkování pouze přesunulo, nikoliv vyřešilo. Rozšířením současných ploch modrých zón se tato problematika opět přesune z jednoho místa na druhé. Plánované kapacitní parkoviště na Dlouhé míli (před letištěm) by jistě situaci značně zlepšilo. Tento projekt ovšem zřejmě někde zapadl a o prodloužení metra trasy A na letiště se přinejmenším mlčí....
Problematické je neustálé přeznačování jednosměrných ulic v této lokalitě včetně nedodržování předepsané přednosti zprava a nedodržování 30 km rychlostního limitu.

29. 3. 2018, 17:13
Důležitost: Důležité
Uživatel je účastník
Uživatel je obyvatel/zájemce/expert
Číslo komentáře: L-324-4b-5

Zklidnění Pevnostní ulice

Pavel Charvát:

V současné době je Pevnostní ulice jediná část Ořechovky, která není dopravně regulována. Tím myslím zónu 30 km/h s předností zprava. Pevnostní je ulice s dopravní intenzitou srovnatelnou s hlavními tepnami Prahy 6. Tou se v posledních několika letech stala a funguje jako obchvat Vítězného náměstí. Jak často vypadá dopravní situace dokumentuje přiložené foto ze dne 25.4. v 17.45 hod. Pohled od železničního viaduktu směrem do Pevnostní a Slunné. Přitom tato doba ve směru do centra ani není dopravní špičkou. V dolní části u přechodu pro chodce je sice 30 km/h a je tam umístěn i informativní radar, nicméně rychlost není dodržována 80% řidičů a kontrola ze strany Policie nebyla viděna měsíce až roky. Proto požadujeme zklidnění Pevnostní tak, aby byla začleněna do ucelené zóny v rámci celé Ořechovky - viz nahoře. Nevidíme žádný důvod, proč by to tak nemohlo být a to zejména v souvislosti s realizací KES, která je zřejmě nevyhnutelná. Přitom netrváme nutně na instalaci zpomalovacích prahů. Stačí 30 km/h, přednost zprava a pravidelná kontrola policií.

26. 4. 2018, 08:51
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-6

jiří hančil:

Zcela souhlasím !

26. 4. 2018, 18:19
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4b-6-0
 
 

Miroslava Schreiberová:

Souhlasím.

26. 4. 2018, 18:31
Důležitost: Důležité
Číslo komentáře: L-324-4b-6-1
 
 

Nevhodné vedení tranzitní dopravy přes Pevnostní ulici, zcela nevyhovující řešení parkování pro rezidenty, nevhodné navrhované propojení ulic Slunná a Pod Ořechovkou

Michal Gajdzica:

Zcela nevhodné je vedení tranzitní dopravy přes Pevnostní ulici jako i navrhovaný obchvat Vítězného náměstí, který bude negativně ovlivňovat lokalitu. Zcela nevyhovující je řešení parkovací politiky na Praze 6, která vysoce negativně ovlivňuje parkování rezidentů Ořechovky.Nevhodné je navrhované propojení ulic Slunná a Pod Ořechovkou, které naruší klidový charakter památkově chráněné zahrádkářské kolonii Ořechovka a vzhledem k jejímu cennému urbanistickému a architektonickému charakteru je ve veřejném zájmu propojku zrušit. Negativní dopad na dopravu na Praze 6 včetně lokality Ořechovky bude mít rozšíření Letiště Václava Havla, se kterým nelze proto souhlasit. MPP by měl řešit koridory pro cyklo-dopravu jako např. využití koridoru Buštěhradské dráhy v případě jejího budoucího zahloubení.

16. 5. 2018, 00:00
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Uživatel je obyvatel/zájemce/expert
Číslo komentáře: 324-4b-SUM-0

výkres technické infrastruktury zde Příklad připomínky 4c. si můžete prohlédnout zde
4c. Máte jakékoliv připomínky k technické infrastruktuře? Např. nakládání s dešťovými vodami, vedení sítí atp. Pro přidání komentáře se prosím přihlaste nebo registrujte

výkres veřejné vybavenosti zde Příklad připomínky 4d. si můžete prohlédnout zde
4d. Máte připomínky k vymezeným plochám veřejné vybavenosti? Je stávající vybavenost vyznačena správně? Souhlasíte s návrhem pro vybavenost? Máte k vybavenosti jakékoliv připomínky, nebo poznámky? (hlavních komentářů: 1) Pro přidání komentáře se prosím přihlaste nebo registrujte

Nepřehledný plán

Pavel Charvát:

Občanská vybavenost se z plánu vyčte velmi složitě a laik asi nemá moc šanci. Můj případ. Problémy vidím spíše nepřímo. V posledních letech přibyla řada dětských hřišť v lokalitě a nejbližším okolí, která jsou hodně využívaná. Jednoznačně pozitivní krok. Řada z nich se nachází v bílých oblastech plánu a tudíž jsou ohrožená.

12. 3. 2018, 06:51
Důležitost: Důležité
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4d-0

výkres veřejné prospěšných staveb a opatření zde Příklad připomínky 4e. si můžete prohlédnout zde
4e. Máte připomínky k vymezeným veřejně prospěšným plochám a opatřením? (hlavních komentářů: 1) Pro přidání komentáře se prosím přihlaste nebo registrujte

Co je veřejně prospěšná stavba

Pavel Charvát:

Nejdříve obecná poznámka, kterou uvádím i v bodě 7. Není vůbec jasné, kdo a na základě jakých kritérií rozhoduje o určení veřejně prospěšné stavby nebo opatření. Není jasné, čím se veřejně prospěšná stavba liší od ostatních při schvalovacím procesu. U řady VPS není jasné, kdo je ta veřejnost, které prospívají. Příslušné články textové části (192-197) v tomto smyslu nic neříkají.
V rámci naší lokality VPS nevidím, ale dvě se jí velmi výrazně dotýkají. Buštěhradská dráha a obchvat Vítězného náměstí. K těmto VPS mám následující připomínky.
Zlepšit železniční spojení na Kladno a na letiště určitě ano. Naopak stavba už se měla dávno rozjet. Způsob, jakým je Buštěhradská dráha prezentována v plánu, je ale zavádějící aspoň, jak já čtu mapu. Východní část od Prašného mostu směrem do Holešovic je vedena tunelem. Což odpovídá aktuálně známému budoucímu stavu. Od Prašného mostu na západ je vedena v podstatě celá po povrchu, což je naopak aktuální stav. Po tělese dráhy je vedena část veleslavínské estakády. Trasa VPS je vedena po současném drážním tělese, což podle aktuálních informací neodpovídá záměru vést dráhu pod Ořechovkou tunelem. Celé těleso dráhy je označené jako nezastavitelná produkční plocha, což je opět aktuální a ne budoucí stav. Z plánu vůbec nevyplývá, co se s tělesem dráhy stane, pokud dráha skutečně povede tunelem. Textová část celkem správně popisuje aktuální stav, budoucí stav nevysvětluje. Názor naší oblasti je jasný. Dráha tunelem je nejmenší zlo. Z tělesa udělat cyklostezku, jak popisuji v bodě 4b. Tuto cyklostezku zařadit do plánu jako veřejně prospěšnou stavbu. Tedy návrh na doplnění seznamu VPS.
Obchvat Vítězného náměstí je podle všeho neodvratný. Přesto několik připomínek. Projekt už se projednává řadu let. Je proto otazníkem, jestli podkladová studie ještě odpovídá realitě. Intenzita automobilové dopravy neustále roste a vzhledem k probíhající a plánované výstavbě v okolí Prahy i v Praze 6 poroste i nadále. Neúnosná doprava v Dejvicích, na Ořechovce, Hanspaulce nebo Bubenči není primárně důsledkem nedostatečné dopravní infrastruktury, ale počtem aut, která denně vjíždí do a vyjíždí z Prahy za prací, za byznysem, na nákupy. Důkazem je mimo jiné fakt, že naprostá většina aut v dopravních špičkách je obsazena pouze řidičem. Kritický směrem je příjezd na Vítězné náměstí od severu ulicí Jugoslávských partyzánů a pokračující dále ulicí Svatovítskou. Aut přijíždějících po Evropské je podstatně méně a většina z nich pokračuje rovně směrem do ulice Čsl.armády. Objízdnou trasou jsou ulice Generála Píky a Pevnostní, popřípadě Na Ořechovce. Do těch směřuje i řada aut od Roztok, které objíždějí Vítězné náměstí přes vysokoškolský kampus nebo přes Hanspaulku. Z tohoto pohledu obchvat velmi pravděpodobně situaci Vítězného náměstí vůbec neřeší. Naopak může vést k ještě větší intenzitě dopravy přes Hanspaulku. Navíc přibližuje dopravu dále do rezidenčních čtvrtí. Můj návrh řešení uvádím v jiných bodech - omezování vjezdu aut do Prahy i do Prahy 6. Pokud se stavba realizovat bude, pak by měla být provedena nová podkladová studie, která se rozšíří o dopady stavby na lokalitu Ořechovka, popřípadě Hanspulka, Dejvice a Bubeneč. Měla by být provázena omezením průjezdnosti Ořechovkou (viz má poznámka ke 4b). Měla by být vybudována protihluková stěna směrem k tělesu Buštěhradské dráhy, která nepředstavuje pro Ořechovku dostatečnou ochranu a severní strana tělesa dráhy by měla být osázena stromy (topoly), které protihlukovou ochranu ještě zvýší a navíc budou esteticky přijatelné. Současně musí být zajištěn bezpečný průchod pro pěší do Dejvic a k metru Dejvická.
Součástí našich obav z této VPS je i potenciální transformační plocha, kterou je areál armády ČR mezi Buštěhradskou dráhou a ulicí Generála Píky. Jižní část areálu bude sloužit pro obchvat. Co zbytek? Již teď se šíří informace, že armáda areál opustí úplně, že budovy budou zbourány a nahrazeny komerčními a kancelářskými budovami. Vzhledem k tomu, že celá plocha je bílá, je tento scénář možný. Pak by obchvat plnil roli přivaděče do tohoto centra a přivedl by do oblasti ještě více aut.

12. 3. 2018, 08:05
Důležitost: Zásadní
Uživatel je účastník
Číslo komentáře: L-324-4e-0

Zpět Pokračovat dále